دی ۲۳۱۴۰۱
 

-کلینیک مشاوره و روانشناسی دکتر دارابی با بیش از ۲۵ سال تجربه در مشاوره خانواده و رواندرمانی.

                   تلفن ۴۴۰۳۰۷۱۹

زنان و مردان خصوصیاتی دارند که باید مورد توجه جنس مخالف قرار بگیرد.در این صورت است که رابطه دو جنس رشد میکند.

حال مردان خوب در نگاه زنان چگونه هستند ؟

مرد یا زن فرقی نمی کند، وقتی پای صحبت از ازدواج و ملاک های انتخاب همسر در میان باشد هرکس در ذهنش همسر ایده آلش را تجسم می کند. همین موضوع باعث شد تا روانشناسان به این فکر بیفتند تا تحقیقاتی را در مورد ایده آل مردها و زن ها انجام دهند. در این مقاله ما مرد ایده آل را از نظر خانم ها بررسی کرده ایم.

خصوصیات یک مرد ایده آل از نظر زنان

تحقیقات گسترده ای بر روی مرد ایده آل از نظر زنان در ایالات متحده آمریکا انجام شده است که نتایج آن بسیار جالب بوده است. در این تحقیقات که با نظرسنجی از زنان بین زنان ۱۸ تا ۷۵ سال شکل گرفته است به طور جالبی خصوصیات یک مرد خوب از نظر زنان با خصوصیات یک دوست خوب از نظر آن ها شباهت بسیاری داشت. محققین این موضوع را از تطابق نتایج این نظرسنجی با نظرسنجی های قبلی متوجه شدند. در ادامه با شرح دادن برخی از این ویژگی ها با ما همراه باشید.

۱٫ بامزه بودن

جالب است یکی از مهم ترین خصوصیات همسر ایده آل برای خانم ها بامزه بودن و شوخ طبع بودن همسرشان است. از نظر آن ها مردانی که اهل شوخ طبعی نیستند بسیار خسته کننده هستند و وقت گذراندن با آن ها حوصله سر بر است. مطمئن باشید شما هم به عنوان یک مرد اگر همسرتان آدم خشک و جدی ای باشد از دست او کلافه خواهید شد. برای خواندن مقاله زنان خطرناک برای ازدواج لطفا کلیک کنید.

۲٫ شنونده خوبی باشد

فکر کنم همه ما می دانیم که زن ها بیشتر از مردها صحبت می کنند و نسبت به این موضوع هیجان خاصی هم دارند. بنابراین این موضوع خیلی مهم است که شنونده خوبی باشید. زیرا وقتی صحبت از شنونده بودن یک مرد شد تقریبا هیچکدام از زنانی که از آن ها نظرسنجی شده بود از این ویژگی بدشان نمی آمد. از نظر آن ها یک شوهر خوب باید باید به تمامی صحبت های آن ها با حوصله گوش دهد.

۳٫ مردی که یک شخصیت دلپذیر دارد

بهترین مشخصه یک پسر خوب برای ازدواج، شخصیت و متانت او است. فراموش نکنید که شخصیت یک نفر فراتر از ظاهر زیبا و فریبنده است. در واقع، این یک نکته مثبت است که همسر شما از جذابیت ظاهری برخوردار باشد. اما شما باید درباره رفتار و شخصیت او بیشتر بدانید. مرد خوب برای ازدواج مردی است که میداند چگونه به شما به عنوان یک زن و به یک انسان احترام بگذارد. یافتن این خصوصیات در یک مرد زمان بر است، زیرا مطمئناً در اولین ملاقات ها او سعی دارد شما را تحت تأثیر قرار دهد و شما بهترین رفتار ممکن او را میبینید. بهترین مرد برای ازدواج مردی است که با شما رفتاری راحت و در عین حال محترمانه دارد.

۴٫ مردی که به استقلال رسیده است

یکی از خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج ؛استقلال؛ است. این استقلال میتواند مربوط به مسائل مالی باشد یا مسائل عاطفی و… که شما باید آن را بررسی کنید. مردی که در تمام جنبه های شخصیتی به استقلال رسیده باشد، قابل اعتماد است. چنین مردی میداند که چگونه مسئولیت های خود را انجام دهد. لذا هنگامی که تصمیم به ازدواج میگیرید، مطمئن هستید که میتواند از شما نیز مراقبت کند.

البته این بدان معنا نیست که پسرانی که هنوز با والدین خود زندگی میکنند و یا در جستجوی شغل بهتر هستند، برای ازدواج مناسب نیستند. فقط بهتر است کمی محتاط باشید. هر دوی شما باید برای یک زندگی مشترک آماده باشید و این آمادگی از قبل ایجاد میشود، حتی قبل از اینکه شما دو نفر با هم رابطه برقرار کنید.

۵٫ مردی که به آینده شما فکر میکند، نه فقط به آینده مشترکتان

دیگر ویژگی مرد خوب برای ازدواج این است که به آینده شما فکر میکند. این نه تنها به آینده زندگی مشترک شما مربوط میشود، بلکه او به آینده شما به عنوان یک فرد مستقل اهمیت میدهد. او میداند که چگونه از شما برای رسیدن به آرزوهایتان حمایت کند و در دستیابی به اهداف مانع شما نخواهد شد. در اصل، بهترین مرد برای ازدواج کسی است که به شما اجازه رشد دهد. او باید این را پذیرفته باشد که شما انسان مستقل و کاملی هستید، و برای برآورده کردن نیازهای زندگی مشترک نیازی به تغییر ندارید..

۵٫ مردی که به خانواده شما اهمیت میدهد

وقتی در یک رابطه جدی تر میشوید و تصمیم به ازدواج میگیرید، یکی از اهداف میان مدت شما شناخت خانواده های یکدیگر است. یک مرد مناسب برای ازدواج سعی میکند خانواده خود را  تشویق کند تا با شما رابطه برقرار کنند و بالعکس. او باید تمام تلاش خود را بکند تا آنها شما را به عنوان عضوی از خانواده بپذیرند. علاوه بر این میتوان گفت که از جمله مهم ترین ویژگی های یک مرد خوب برای ازدواج این است که باید به خانواده شما احترام بگذارد. در واقع او نه تنها باید برای شناخت آنها تلاش کند، بلکه شما را تشویق میکند تا رابطه خود را با آنها بهتر کنید. دلیلش این است که چنین مردی معتقد است خانواده واحد اصلی جامعه است. لذا ایجاد پیوند با آن یک اصل اساسی است. این نوع نگرش میتواند زمینه ساز یک زندگی موفق و شاد باشد.

۶٫ مردی که برای خوشبختی و فردیت شما ارزش قائل است

یکی از بهترین خصوصیات یک مرد واقعی توجه به شادی و خوشبختی همسرش است. اگر چه ممکن است این مورد یکی از سخت ترین خصوصیات یک مرد ایده آل از نظر زنان باشد. به این دلیل که در حالی که اکثر پسرها نامزد یا همسرشان را دوست دارند، اما همه آنها به خوشحالی همسرشان فکر نمیکنند. همسر شما باید مایل به خوشبختی شما باشد و از آن حمایت کند، به شما اجازه دهد فردیت خود را حفظ کنید و اهداف و آرزوهایتان را دنبال کنید. یک مرد خوب هرگز نمیخواهد شما را محدود کند زیرا معتقد است وقتی شما احساس خوشحالی داشته باشید، عشقتان قویتر است و همین ابزاری خواهد بود تا شما دو نفر را کنار هم نگه دارید. مقاله بهترین سن برای ازدواج را حتما مطالعه کنید.

۷٫ مردی که به شما احساس آرامش میدهد

برای انتخاب یک پسر خوب برای ازدواج کافیست احساستان را وقتی در کنار دوست پسر یا خواستگارتان هستید، تحت نظر بگیرید. اگر لازم نیست در کنار او محافظه کارانه رفتار کنید و میتوانید خود واقعیتان باشید، این فرد گزینه مناسبی برای ازدواج است. زیرا در مقابل چنین فردی خیالتان راحت است و فرقی نمیکند که جلوی او گریه میکنید یا داد میزنید. زیرا او همه این حالات خوب و بد شما را شناخته است … و هنوز هم شما را دوست دارد.

۸٫ مردی که وفادار است

وفاداری را میتوان از اصلی ترین ویژگی های یک مرد خوب دانست. شوهر آینده شما باید به شما متعهد و وفادار باشد. او باید تنها به شما فکر کند و هرگز نباید نگران خیانت کردن او باشید. این اعتماد و اطمینان لازمه ی هر زندگی است که میتواند خوشبختی یا بدبختی شما را رقم بزند. برای خواندن مقاله مردان خطرناک برای ازدواج کلیک کنید.

۹٫ مردی که شنونده خوبی است

نیاز به شنیده شدن یک نیاز مهم در اکثر خانم ها است. لذا از نظر بسیاری خانم ها، داشتن گوش شنوا از خصوصیات مرد خوب است. پس سعی کنید مردی که با او ازدواج میکنید به حرفهای شما گوش کند. در واقع منظور از گوش دادن، توجه تمام و کمال است. یعنی حتی اگر همسرتان موضوع صحبت های شما را دوست ندارد، اما باز هم به شما توجه کند و به شما اجازه دهد خودتان را تخلیه کنید.

۱۰٫مردی که شما را تصدیق میکند

تصدیق و قدردانی از همسر از خصوصیات مرد با شخصیت است. چنین مردانی همیشه سعی میکنند نقاط قوت شما را بیان کنند و به خاطر آنها از شما قدردانی کنند. مثلا سعی میکند در هر موقعیتی به شما بگوید که چقدر زیبا به نظر میرسید. یا میگوید که چقدر خوش شانس بوده که شما را دارد. او همیشه با افتخار در مورد شما با دوستانش حرف میزند زیرا میداند شما خاص هستید. این موضوع میتواند تا حد زیادی در اعتماد به نفس و آرامش شما نقش داشته باشد که  از شیرینی های ازدواج با مرد پخته و بالغ است.

 دیدگاه خود را نویسید

(لازم)

(به صورت محرمانه باقی می ماند)

*