تیر ۰۵۱۳۹۱
 

مـتـوجه مـی شوید که همسرتان خیانتکار و بی وفا است. ایـن امر شما را واقعا ناراحت کرده و ضربه سختی به شمـا وارد می سازد. تصـور می کردید که ازدواج سبب می شود تا همسرتان دیگر هیچ گاه به خود اجازه بدعهدی و خیانت ندهد، اما کارها مطابق میل شـما پیـش نـرفـت…

 هنوز هم زمـانیـــکه یاد کارهایی که او انـجام داده است، می افتید، احساس ناراحتی میکنید. چـگونـه مـی تـوانید آزار و اذیـت ها را به دست فراموشی سپرده، همسر بی وفای خود را ببخشید و زندگی مشترک خود را از خطر نابودی نجات دهید؟ امارها نشان میدهد که در طول زندگی مشترک برخی از همسران مرتکب خیانت به همسر خود میشوند .البته در ایران اماری در این خصوص در دست نیست و به نظر میرسد که این عمل در مردها بیشتر از زنان است .امارهای موجود در سایر کشورها میزان خیانت را بالا نشان میدهد که در هر دو جنس مشاهده میشود که البته در مردها باز هم بیشتر است . خیانت همسر  یک امر پیچیده و در عین حال دو طرفه است. لذا باید بدانید که شما هم در این مورد نقش دارید . نقش خودرا در این مورد وارسی کنید  مثل بی توجهی عاطفی یا عدم ارضای جنسی و مشکلات در روابط بین فردی و مواردی مشابه .خیانت میتواند عاطفی یا ج ن سی باشد .تحقیقات نشان میدهد که برای زنها خیانت عاطفی و برای مردان خیانت ج ن سی نا بخشودنی تر و تحمل ان سخت تر است .معمولا زندگی زناشویی که با خیانت روبرو  میشود دیگر  طراوت و شادابی قبل را نخواهد داشت مگر اینکه طرف رابطه شما از ظرفیت روانی بالایی برخوردار باشد  و خود را نیز در این اتفاق سهیم بداند . به فرد خیانتکار اجازه جبران اشتباهی را که مرتکب شده است را بدهید و بگویید اگر این خیانت تکرار شود شما به این زندگی خاتمه خواهید داد که البته حتما قبل از اقدام به این عمل با یک روانشناس یا مشاور با تجربه و کاردان مشورت داشته باشید  .موارد زیر هم میتواند کمک کننده باشد.پیروز باشید.۱- نباید عکس العمل آنی از خود نشان دهید و یکمرتبه به دلیل بدعهدی همسرتان تصمیم بگیرید که از او جدا شوید. شما نیازمند کمی زمان هستید تا مسائل دیگر را نیز زیر و رو کنید. نباید به طور خاص تمام توجه خود را به خیانتی که از او سر زده معطوف کنید.

 

۲- باید قبول کنید که احساس خشم، عصبانیت، شک و تردید، شوکه شدن، آشفتگی، ترس، درد و رنج، افسردگی، و پریشانی برای فردی که شاهد خیانت همسرش بوده کاملا نرمال است.

۳- این مشکل باعث به وجود آمدن برخی مشکلات فیزیکی در فرد می شود از قبیل حالت تهوع و استفراغ، اسهال، مشکلات مربوط به خواب (بی خوابی و یا پر خوابی)، لرزش، اختلال حواس، کم غذایی و کم اشتهایی. سعی کنید در این حال بیش از پیش از خود مراقبت کنید.

 
۴- خودتان را وادار کنید تا غذاهای سالم مصرف کنید، طبق برنامه پیش بروید، به اندازه کافی استراحت کنید، هر روز ورزش کنید، به اندازه کافی آب بنوشید و تفریح داشته باشید. ایجاد تعادل، بهترین راه حل، برای مبارزه با آسیبی است که به شما وارد شده است.

 

۵- خندیدن کاملا طبیعی و نشان دهنده سلامت فرد است. فیلم یا سریال های تلویزیونی خنده دار تماشا کنید و مقداری از وقت خود را با افرادی صرف کنید که خنده بر روی لب های شما می اورند. زندگی بدون اینکه توجهی به قلب های شکسته و خیانت های همسران داشته باشد، همچنان در حال پیش رفتن است.

 

۶- گریه کردن نیز یک امر کاملا طبیعی است. اگر خود به خود گریه نمی کنید، می توانید آهنگ های غمگین گوش کنید و یا به تماشای فیلم های تراژیک بنشینید.

 

۷- برای خود یک ژورنال درست کنید. تمام افکار و احساساتی که به شما به دلیل خیانت و بی وفایی همسرتان دست می دهد را بر روی کاغذ یادداشت کنید.

 

۸- با همسر خود در مورد بدعهدیش صحبت کنید. تمام سوال هایی که به ذهنتان میرسد را بپرسید. شاید با این کار به این نتیجه برسید که همسرتان هنگام ارتکاب به این کار، اصلا فکر نمی کرده که به شما خیانت می کند.

 

۹- با یک روانشناس یا مشاور ملاقات داشته باشید . سعی نکنید تا به تنهایی از پس این مشکل برآیید. هم شما و هم همسرتان پیش از اینکه مجددا رابطه جنسی بدون محافظت با هم برقرار کنید، باید تحت آزمایش HIV (ایدز) و تست سایر بیماری های آمیزشی قرار بگیرید(در صورت خیانت جنسی ).

۱۰- نباید ضربه روحی وارده را پنهان کنید. با فرزندانتان صادق باشید؛ اما لازم نیست جزییات مشکل را نیز برای آنها شرح دهید. قسم هایی نخورید که بعدها نتوانید به آنها عمل کنید. تنها چیزی که بچه ها باید بدانند این است که حال شما رفته رفته رو به بهبودی خواهد رفت.

 

۱۱- سعی نکنید این بازی، که چه چیز و یا چه کسی مسبب بروز چنین فاجعه های شده است را شروع کنید. با این کار صرفا انرژی خود را تلف می کنید. در اینصورت فقط می توانید نفر سوم را سرزنش کنید و خودتان خوب می دانید که هیچ چیز درست نخواهد شد.

 

۱۲- اگر بیش از اندازه عصبانی باشید، بر سر مسائل کوچک داد و بیداد راه بیندازید، احساس کنید که بر روی طناب باریکی در حال راه رفتن هستید، و زمانی که به یاد بدعهدی همسر خود می افتید، عکس العمل های شدید فیزیکی از خود نشان دهید، بی شک دچار استرس پس از سانحه یا پی.تی.اس.دی. شده اید و باید هر چه سریعتر به یک متخصص  مراجعه کنید.

 
۱۳- انتظار نداشته باشید که حس آشفتگی، بی اعتمادی و عصبانیت به مجرد اینکه تصمیم می گیرید همسر خود را ببخشید به راحتی از بین برود. از بین رفتن درد و رنج وارده از طریق خیانت، نیازمند زمان است.

۱۴- واقع بین باشید. درآمد، سرمایه، وضعیت مسکن، و حمل و نقل خود را در نظر بگیرید. اگر تصمیم به خاتمه زندگی زناشویی خود می گیرید باید ببینید که آیا جایی برای زندگی کردن دارید و منبع درامدی دارید که از آن طریق بتواند نیازهای اولیه تان را مرتفع سازید.

======

کلمات کلیدی=خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر،مشاوره در خصوص خیانت همسر،مشاور در زمینه خیانت همسر،مقابله با خیانت همسر،با خیانت همسر چه باید کرد،خیانت همسر.

  ۴ دیدگاهها به “خیانت همسر(نحوه کنار آمدن با خیانت همسر)”

  1. باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت حضرتعالی.خیلی با خودم کلانجار میروم که خیانت همسرم را فراموش کنم ؛اما نمیتوانم؛هرچی فکرمیکنم،خودرامستحق چنین برخوردی نمی بینم؛وخیلی باهم بحث داشتیم به طوری که کارش را برای همه افشا کردم؛زیراهمه بخصوص شوهرم به من انگ روانی بودن را چسباندندومن ثابت کردم که او خیانت کرده.خلاصه الان هم علیرقم میل باطنی دارم باهاش زندگی میکنم؛متاسفانه مادرم در قید حیات نیست وپدرم هم به خاطرمسایل مادی حمایتم نمکندوالان چهارسال است که به این زندگی ناخواسته ادامه میدهم؛البته یک پسرنه ساله دارم.دین مبین و قانون هم که به سود مرداست؛وما زنان را که رهبرعین دستگاه جوجه کشی بهمون نگاه میکنه وازصحنه اجتماع کنارمون گذاشته و…حال به نظرشمااینهمه درد برای خوکشی یه زن بی سرپناه کافی نیست؟ناگفته نماند من میترسم آن بهشت وعده داده شده هم دروغی بیش نباشد…؟

  2. سلام خسته نباشید من خانمی20ساله ومتاهل هستم متاسفانه بانصب یک برنامه روی گوشیم بایک فرد آشناشدم اون سعی داشت منوقانع کنه ک کارم اشتباهه ولی من گوش نکردم ومتاسفانه باهاش رابطه داشتم والان هم بهم زدیم.همسرم چیزی نمیدونه من حتی وقتی بااون بودم همش گریه کردم و به فکرهمسرم بودم.الان عذاب وجدان بدی دارم نمیتونمم بهش بگم لطفا کمکم کنیدبایدچبکارکنم

  3. با سلام مردی هستم 29 ساله دارای یک دختر 3 ساله بیش از 10 سال از اشنایی با همسرم و 7سال از ازدواج با ایشان میگذرد حودود یک هفتس از خیانت ایشان به خود با خبر شدم .البته قبل از این که این موضوع را بفهمم زنگی خوبی چه از نظر جنسی ُمالی ُ و روحی با ایشان داشتم . و صد البته عاشق ایشان بودم و هستم .تمام سعی خودم را میکردم تا نیازهای مادی و روحی زندگی تا حد امکان فراهم باشد . تقریبا هر شب با هم صحبت می کردیم ولی نمیدونم چی شد ایشان از ‍بسر های شبکه های مجازی چند دوست انتخاب و با یکی از انها رابطه جنسی بر قرار کرده است. من بعد از فهمیدن موضوع بلافاطله ایشان را از خانه بیرون کردم و تصمیم به طلاق گرفته بودم ولی برگشت التماس کرد که او را ببخشم و در خواست شانس مجدد زندگی بدهم حتی حاظر به ماندن در کنار من به عنوان کلفت یا حتی اوردن حوو به من داد .در همان روز کلیه مهریه خود را به من بخشید تعداد 400سکه.ولی من نمیتوانستم ببخشم .بعد از ظهر همان روز با گذاشتن دفتری ایشان را وادار به نوشتن همه اتفاقاتی که در این چند ماه افتاده کردم به این شرط که اگه همه واقعیت ها را بنویسد حاظر به دادن یک شانس دوباره به ایشان خواهم شد . ولی واقعا روزگار سختی داشتم کلا داغون شده بودم. فکر خودم فکر دخترم و فکر همسرم که واقعا دوستش داشتم و بیشتر از همه فکر خیانتی که بهم شده بود از زهنم خارج نمیشد .نمیدانستم چه کار کنم حتی به دلیل حساسیت موضوع وابروداری قادر به درد دل با کسی نبودم……ولی تصمیم گرفتم به زندگی یک شانس مجدد به مدت یکسال بدهم با گرفتن یک دسته گل به منزل مادر زنم مراجعه و همسرم را به خانه باز گرداندم و با او صحبت ودرد دل کردم به او گفتم که این اخرین شانس او هست. …ولی با این که احساس بهتری نسبت به چند روز گذشته دارم همچنان از لحاظ روحی داغون هستم لطفا راهنامیم کنید

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.