شهریور ۲۶۱۳۹۱
 

 روان شناسان  و جامعه شناسان در بررسی ازدواج‌های سالم، ویژگی‌ها و مهارت‌هایی را برای کسانیکه می‌توانند روابطی موفق و رضایت‌‌بخش داشته باشند، مشخص کردند.در این زمینه خاص تا کنون کتابها و مقالات گوناگونی نوشته شده است و پژوهشهای زیادی در این زمینه انجام شده است.در زیر ویژگیهای یک رابطه و ازدواج خوب بیان شده است که میتوانید با مطالعه آن  وضعیت ازدواج خود را بررسی نمایید و اگر ازدواج نکردید این خصوصیات را مد نظر داشته باشید.  ادامه مطلب »

تیر ۲۹۱۳۹۱
 

  مقدمه. برای انتخاب همسر ملاکهای زیادی وجود دارد و هر ساله تحقیقات زیادی در این خصوص به عمل می آید. ملاکهایی که در زیر ارائه میشود بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده در این زمینه است.البته این معیارها از فردی به فرد دیگر متفاوت است و نیز برخی از این معیارها مهمتر از معیارهای دیگر است و استثنا پذیری ندارد مثل تعهد و وفادای،بلوغ عاطفی و استقلال،صداقت و اعتماد،تشابه فرهنگی و شخصیتی و کاراکتر و مواردی دیگر.اگر دنبال معیارهای انتخاب همسر هستید به موارد زیر توجه کنید و قبل از ازدواج آنها را با مشاور در میان بگذارید.. 

ادامه مطلب »

تیر ۱۳۱۳۹۱
 

 “طلاق گاهی خوب و گاهی بد است،اما همیشه زندگی را تغییر میدهد”

   زمانهایی در زندگی زناشویی اتفاق می افتد که آنقدر غصه دارتان می کند که به طلاق فکر می کنید. اگر طلاق بگیرید زندگیتان بهتر می شود یا بدتر؟ بچه ها چطور با این موضوع برخورد می کنند؟ بهترین زمان برای اینکه به همسرتان بگویید که طلاق می خواهید چه موقع است؟ وقتی مشکلی در زندگی زناشوییتان پیش می آید این افکار و سوال ها به ذهنتان هجوم می آورند. .. ادامه مطلب »